Programy na stiahnutie

Imaginefree

Milí žiaci a ostatní návštevníci tejto stránky

Tu máte možnosť stiahnuť si niektoré programy, ktoré si môžete dať do svojho počítača a využiť ich pri príprave na vyučovanie v oblasti informatiky. Uvedené programy sa neinštalujú, iba si príslušný súbor po uložení do svojho počítača rozbalíte napr. na ploche, otvoríte príslušný adresár a môžete pracovať.

K dispozícii zatiaľ máte:

1. Program Imagine – je to free verzia, ktorá obsahuje iba samotný program Imagine a zopár ukážkových projektov. Stiahnuť si môžete :
    1. zip súbor imaginefree.zip  - rozbalenie zvládne operačný systém Windows cez kontextové menu ikony súboru, ponuku Extrahovať...
    2. rar súbor imaginefree.rar– v tomto prípade potrebujete špeciálny program na rozbalenie.
    3. pdf súbor ucebnica.pdf, ktorý obsahuje návody a úlohy na programovanie korytnačky. Aby ste si ho mohli prezrieť musíte mať nainštalovaný prehliadač pdf súborov, napr. Adobe Reader.
  2. Súbor programov, ktoré súžia na vyučovanie programovania. Všetky programy nájdete v súboreprogramovanie.zip alebo programovanie.rar. Súbory treba rozbaliť tak ako pri programe Imagine. Súbor obsahuje nasledovné programy:
    1. Panák – vytvárate programy, ktoré prevedú panáčika cez miestnosti. Spolu ich je 24.
    2. Živý obraz – je v podstate zjednodušený program Imagine v ktorom si vytvárate rôzne tzv. živé obrazy.
    3. Izy – programujete autíčko, včielku, robota a plníte iné úlohy. Spolu je 25 úloh.

Želám Vám veľa úspechov pri nadobúdaní nových vedomostí.

Mgr. Peter Demo - riaditeľ školy

• Základná škola Nižné Repaše